طب سحر سینا

دارچین فواید فراوانی برای بدن دارد و یکی از خاصیت‌های آن کمک به رشد و تقویت موها است. می‌توان دارچین را جایگزین محصولات گران ‌قیمت کرد و منتظر نتایج درخشان آن ماند.

به گزارش فرادید، دارچین جایگزینی طبیعی است و مو را نرم‌تر، درخشان‌تر و براق‌تر می‌کند. شما می‌توانید خیلی زود شاهد نتایج آن باشید. اگر از مواد شیمیایی استفاده کرده‌اید و سلامت موهایتان را به خطر انداخته‌اید، می‌توانید از دارچین برای بازگرداندن رشد و حالت طبیعی موهایتان استفاده کنید.

 

دارچین سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی است که برای رشد مو و تقویت آن‌ها بسیار موثر است. این ماده حتی می‌تواند مو را تا حدی درخشان‌تر هم کند. بیشتر تاثیر دارچین را می‌توان بر موهای قهوه‌ای دید، چرا که می‌تواند با یک بار استفاده آن را کمی روشن‌تر کند.
 
کسانی که موهایشان به صورت طبیعی مشکی است باید کمی صبور باشند. این دسته از افراد پس از چند بار استفاده شاهد فواید آن خواهند بود، زیرا تاثیر دارچین بر مو با ساختار و رنگ آن مستقیما در ارتباط است. گاهی اوقات پیش می‌آید که دارچین فورا تاثیر خود را نشان ندهد، اما این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید امتحانش کنید.
 
مواد مورد نیاز برای این محلول عبارت است از

سه قاشق غذاخوری دارچین

5 یا 6 قاشق غذاخوری بالسام مو

سه قاشق غذاخوری عسل.
 
طرز تهیه این ترکیب نیز ساده است؛ عسل و دارچین  در یک ظرف ریخته و خوب هم بزنید. سپس بالسام مو را به محلول ترکیب کرده و دوباره هم بزنید تا مواد کاملا ترکیب شوند.
 
فراموش نکنید که از قبل از مصرف باید موهای خود را بشویید و اجازه دهید کمی خشک شوند. سپس در حالی که موهایتان هنوز کمی مرطوب است با یک شانه آن را به چندین دسته تقسیم کرده و ترکیب را بر روی موهایتان بمالید. حتی می‌توانید ترکیب را در دستانتان ریخته و سپس روی موهایتان بریزید.
 
اگر موهای بلندی دارید باید تمام ترکیب را استفاده کنید، اما اگر موهایتان تنها تا سر شانه‌هایتان است نصف ترکیب نیز کافی است. مراقب باشید که این ترکیب با ریشه مو و پوست سرتان تماس برقرار نکند.

سپس یک کیسه پلاستیکی روی سرتان کشیده و با یک حوله آن را بپوشانید. 30 دقیقه بعد حوله را از روی سرتان بردارید و اجازه دهید که کیسه پلاستیکی تا 4 یا 5 ساعت دیگر بر روی سرتان باقی بماند. سپس موهایتان را با آب گرم بشویید. خودتان از حاصل کار شگفت‌زده خواهید شد.
 
اگر مایلید که موهایتان روشن‌تر و براق‌تر شود، این کار را چندین بار دیگر انجام دهید. اگر موهای خشکی دارید می‌توانید به اندازه یک قاشق غذاخوری به آن روغن زیتون استفاده کنید. در پایان نیز باید بگوییم که این روش فقط برای موهای طبیعی و نه موهای رنگ شده کارایی دارد. زمانی که موهایتان را به این ترکیب آغشته می‌کنید، ممکن است کمی خارش یا سوزش ایجاد کند که اصلا جای نگرانی ندارد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
دوشنبه 23 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

ﭘﯿﺎﺯ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺍﻧﺴﻮﻟﯿﻦ ﮔﯿﺎﻫﯽ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻥ ﺭﺍ ﮐﺎﻫﺶ میﺩﻫﺪ، ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺩﯾﺎﺑﺘﯽ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺗﺮﺷﺢ ﺩﺭ ﺻﻔﺮﺍ، ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺧﻮﺭﺍﮐﯽﻫﺎﯼ ﻣﻔﯿﺪﺟﻬﺖ ﺭﻓﻊ ﺳﻤﻮﻡ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﺍﺳﺖ.
ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺳﻼﻣﺖ ﻧﯿﻮﺯ، ﻋﻠﯽ ﺣﺴﯿﻨﯽ ﻣﺘﺨﺼﺺ ﻃﺐ ﺳﻨﺘﯽ ﺩﺭ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪ ﻧﻮﺷﺖ: «ﭘﯿﺎﺯ ﺑﻪﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺁﻧﺘﯽﺑﯿﻮﺗﯿﮏ ﻗﻮﯼ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺧﻮﺍﺹ ﺿﺪ ﺑﺎﮐﺘﺮﯾﺎﯾﯽ، ﮐﺎﻫﺶﺩﻫﻨﺪﻩ ﮐﻠﺴﺘﺮﻭﻝ ﻭ ﻗﻨﺪﺧﻮﻥ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭ ﻣﯽﺭﻭﺩ. ﭘﯿﺎﺯ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺍﻧﺴﻮﻟﯿﻦ ﮔﯿﺎﻫﯽ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻗﻨﺪ
ﺧﻮﻥ ﺭﺍ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﯽﺩﻫﺪ؛ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺩﯾﺎﺑﺘﯽ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺗﺮﺷﺢ ﺩﺭ ﺻﻔﺮﺍ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺧﻮﺭﺍﮐﯽﻫﺎﯼ ﻣﻔﯿﺪ ﺟﻬﺖ ﺭﻓﻊ ﺳﻤﻮﻡ ﺍﺯ ﺑﺪﻥ ﺍﺳﺖ» .
ﻣﺼﺮﻑ ﭘﯿﺎﺯ ﺑﺎﻋﺚ ﻧﺮﻡﺷﺪﻥ ﺳﯿﻨﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﮔﯿﺎﻩ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ، ﺿﺪﻋﻔﻮﻧﯽﮐﻨﻨﺪﻩ ﻭ ﮐﺎﻫﻨﺪﻩ ﺳﺮﻓﻪ ﻭ ﺧﻠﻂ ﺁﻭﺭ ﺍﺳﺖ . ﻫﻢﭼﻨﯿﻦ ﮔﯿﺎﻫﯽ ﺍﺩﺭﺍﺭﺁﻭﺭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺍﺷﺘﻬﺎ، ﮔﺮﻓﺘﮕﯽﻫﺎﯼ ﻣﺠﺎﺭﯼ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻣﯽﺑﺮﺩ .
ﻣﺼﺮﻑ ﭘﯿﺎﺯ ﮐﻠﺴﺘﺮﻭﻝ ﺧﻮﻥ ﺭﺍ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺳﺒﺰﯾﺠﺎﺕ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺁﻧﺘﯽﺑﯿﻮﺗﯿﮏ ﻗﻮﯼ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺍﺳﺖ؛ ﺑﻪ ﻃﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﺧﺎﻡ ﺁﻥ، ﺩﻫﺎﻥ ﺭﺍ ﺿﺪﻋﻔﻮﻧﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﺧﺎﻡ ﺁﻥ ﺩﺭ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺗﺮﺷﺢ ﻣﻌﺪﻩ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﯾﺎ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺳﻮﺯﺵ ﻣﺮﯼ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﺨﺘﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﺷﻮﺩ.
ﭘﯿﺎﺯ ﺳﻨﮓ ﮐﻠﯿﻪ ﺭﺍ ﺧﺮﺩ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻭ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺗﺤﮑﯿﻢ ﻟﺜﻪﻫﺎ، ﮐﻠﺴﯿﻢ ﺁﻥ ﺩﻧﺪﺍﻥﻫﺎ ﻭ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥﻫﺎ ﺭﺍ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺍﺯ ﻧﺮﻣﯽ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﻣﯽﮐﻨﺪ.
ﺍﻟﺒﺘﻪ ﭘﯿﺎﺯ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻃﺒﻊ ﮔﺮﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻃﺒﻊ ﮔﺮﻡ ﺩﺍﺭﻧﺪ، ﻣﻀﺮ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺯﯾﺎﺩﻩﺭﻭﯼ ﺩﺭ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺁﻥ ﻣﻮﺟﺐ ﺳﺮﺩﺭﺩ ﻣﯽﺷﻮﺩ.
ﭘﯿﺎﺯ ﻋﻔﻮﻧﺖﻫﺎﯼ ﻣﺠﺎﺭﯼ ﺗﻨﻔﺴﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻭﺭﻡ ﮔﻠﻮ، ﺑﺮﻭﻧﺸﯿﺖ ﻭ ﺁﺳﻢ ﺭﺍ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﻣﯽﺑﺨﺸﺪ.

نوع مطلب :
برچسب ها :
دوشنبه 23 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

روش اول
سه تا هشت کومه سیر را در مخلوط کن مخلوط کنید. اگر مخلوط کن در دسترس نمى باشد، آن را به خوبى برش داده و در یک ظرف یک چهارم لیترى بریزید و روى آن را با روغن زیتون بپوشانید و خوب تکان دهید. براى سه روز آن را در جاى گرم نگهدارى کنید و گاه گاهى جهت مخلوط شدن سیر و زیتون ظرف را بگردانید و سپس با پارچه اى آن را صاف کنید و در جاى خنک نگهدارید .روغن سیر جهت گوش درد بسیار خوب است . دقت کنید که هنگام ریختن در گوش بایستى آن را گرم کرد . این روغن جهت خوشمزه کردن سالاد و غذاى سرخ کرده نیز به کار مى رود (البته روغن را پس از پختن غذا اضافه کنید) .

روش دوم
سه تا هشت کومه سیر له شده را به هم زده و روى آن را با روغن بادام بپوشانید و براى مدت سه روز در جاى گرم قرار دهید . سپس با پارچه آن را صاف کرده به اندازه یک سوم آن گلیسرین بریزید . در محل خنک نگهدارى کنید .


روش سوم
اول شب یکى و یا دو حبه سیر را بریده با جعفرى مخلوط و آن را با چنگال و کارد خرد کنید روى آن را با روغن زیتون پوشش دهید . صبح روز بعد جهت صبحانه با مالیدن آن روى نان همانند کره که روى نان مالیده مى شود میل کنید، البته در طول شب مقدارى از بوى تند آن کاسته مى شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
دوشنبه 23 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

پسوریازیس به علت ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن ایجاد می شود یک اختلال پوستی همراه پوسته ریزی است و در نتیجه پوست بدن دارای زخم و یا دانه های قرمز رنگ می شود که مشخصه آن، دوره های مکرر فروکش و عود بیماری است.

این عارضه، پوست سر، آرنج، زانو، قفسه سینه، پشت، بازو، ساق ها، انگشتان دست و پا و چین بین باسن را درگیر می کند. این بیماری معمولا در اواخر کودکی یا اوایل بزرگسالی شروع شده و در سراسر عمر تداوم می یابد.

پسوریازیس را در ایران با نام داء صدف هم می شناسند. علم پزشکی از درمان این بیماری عاجز و درمانده است.

 

روش درمان
- اراده محکم و دوری از استرس چون استرس باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود. امید داشته باشید که حتما این بیماری خوب میشه و اراده محکم برای درمان آن داشته باشید.

- خوردن آش سبزی تا زمان پاکسازی پوست؛ صبحانه و نهار و شام فقط باید این آش را میل کنید.

این آش شامل برنج نیم دانه ایرانی کمی سینه مرغ اگر محلی باشد و حدود 15عدد آلو، 15عدد آلبالو، یک قاشق تمرهندی و کدو خورشتی رنده شده درون قابلمه ریخته و به محض پخته شدن سبزی شنبلیله، شوید، جعفری و گشنیز را مخلوط کرده درون قابلمه ریخته و بعد از ده دقیقه آش آماده است.

لازم به ذکر است که باید صبحانه نهار شام فقط این اش را بخورید اما در طول روز خوردن میوه آزاد آست بخصوص میوه های شاه توت، آب هویج، آلو، آلبالو، گیلاس، پرتغال، گریپ فروت، لیمو شیرین و لیموترش.

- مخلوط عرقیجات کاسنی، شاه طره، خارشتر روزی سه استکان قبل از هر وعده غذایی

- باید محل زخم ها را با روغن زیتون چرب نگه دارید و اگر پوسته ریزی دارید چند قطره لیمو ترش تازه به روغن زیتون اضافه کنید و به زخم ها بمالید.

- نکته بعدی دوستانی که محل کارشان در زیر آفتاب هست حتما چپیه به سر ببندند.

- آخرین نکته اینکه در طول روز به باشگاه برید ورزش ایروبیک که فعالیت زیاد دارد و باعث عرق کردن میشود و بدنسازی همراه با تردمیل.

و اما دوستان عزیز مدت زمان بهبودی بستگی به خود شخص و اراده اون برای پایداری رژیم و ضایعات پوستی دارد.

دو نفر از دوستانی که درگیر این بیماری بودن اشاره کردن که خوردن روزی دو لیوان خاکشی و زالو اندازی هم در بهبود این بیماری موثر هست. خام خواری هم علاوه بر این بیماری درمان بیماریهای زیادی می باشد. به موسسات خام خواری رجوع کنید و با رژِم مناسب به درمان خود بپردازید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
یکشنبه 15 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

دانه شاهدانه، یکی از مغذی‌ترین و قابل هضم‌ترین مواد غذایی روی زمین است. دانه شاهدانه سرشار از پروتئین،‌ اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب ضروری است.
دانه‌های شاهدانه دارای خواص تغذیه‌ای فراوانی هستند و منبع خوبی از اسیدهای چرب ضروری و اسیدهای آمینه ضروری و نیز مواد معدنی هستند.
طبق نتایج تحقیقات، افرادی که به طور منظم دانه‌های شاهدانه را مصرف می‌کنند فشار خون و همچنین میزان کلسترول بد در خون آن‌ها با کاهش روبرو خواهد شد.
پروتئین و آنزیم‌های موجود در دانه‌های بدون پوست شاهدانه، از آن جا که موجب کاهش ورم و التهاب می‌شود کمک خوبی برای مبتلایان به آرتروز و همچنین درد مفاصل محسوب می‌شود.
اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن خود هستید، شاهدانه را همراه با صبحانه میل کنید. مصرف شاهدانه هنگام صبح و در وعده صبحانه، باعث احساس سیری طولانی طی روز در شما خواهد شد و به این ترتیب دیگر نسبت به خوردن غذاهای شور و شیرین اشتهای کاذب نخواهید داشت.
مصرف این ماده غذایی همچنین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز تنظیم هورمون‌ها خواهد شد.
برخی از مبتلایان به بیماری «ام اس» برای برطرف کردن علائم مشکل خود، به طور قانونی از این دارو استفاده می‌کنند.
تحقیقات روی این گیاه برای تولید دارویی به عنوان درمان بیماری‌های ناتوان کننده سیستم عصبی بدن ادامه دارد.
دانشمندان آمریکایی اعلام کرده‌اند ترکیب شیمیایی گیاه شاهدانه می‌تواند مانع گسترش سلول‌های سرطان سینه در بدن شود.
محققان موفق به کشف یک ماده شیمیایی در گیاه شاهدانه شده‌اند که تاثیر ضدافسردگی دارد. آنان دریافته‌اند که این ترکیب شیمیایی می‌تواند به تولید دوباره سلول‌های عصبی کمک کند.
در طب سنتی چین از تمام قسمت‌های مختلف گیاه به عنوان دارو استفاده می‌شود.

دیگر خواص شاهدانه
-
ضد اسپاسم و انقباضات عضلانی است.
-
مسهل است و در درمان یبوست کاربرد دارد.
-
برای افرادی که دچار احتباس ادرار شده‌اند، کارساز است.
-
ضد انگل معده است.
-
در استعمال خارجی به خصوص روی تاول‌ها کاربرد دارد.
-
گیاه شاهدانه ارزش زیادی برای معالجه کزاز دارد.
-
گیاه شاهدانه مسکن واقعی و موثری برای درد شکم و معالجه میگرن و درد اعصاب و روماتیسم است.
-
خوردن برگ آن رطوبت‌های معده را خشک می کند.
-
روغن شاهدانه گرم و خشک است و برای درد گوش مفید است.
لازم به ذکر است که خوردن زیاده از حد آن مضر است و موجب سردرد، تاری دید و درد معده می‌شود و در موارد مصرف زیاد، استفراغ نیز دیده شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
چهارشنبه 11 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

بسیاری از ما درباره خواص مفید و ارزش غذایی پوست لیمو اطلاعی نــــداریــــم، بـــنــابراین بهتراست قبل از دور انداختن پوست لیمو کمی به خواص آن فکر کنیم، چرا که حتی پوست لیمو نیز بسیار مفید است.

ارزش غذائی پوست لیمو ترش به حدی است که عدم مصرف پوست آن ضایعه بزرگی بحساب می آید.

فواید پوست لیمو ترش
پوست لیمو ۵-١٠ برابر آب لیمو ویتامین دارد.


فواید پوست لیمو بر سلامت قلب
فلاونوییدهای پلی‌فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود که در بهبود سلامت قلب مفید است. از طرفی وجود پتاسیم در پوست لیمو باعث حفظ فشارخون در سطح مناسب می‌شود. بدین ترتیب پوست لیمو از بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.

مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش با کاهش چربی‌های مضر خون، بروز تصلب شرایین و در نهایت بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.


سلامت دهان و دندان با پوست لیمو
پوست لیمو همچنین برای بهداشت دهان و دندان مفید است. کمبود ویتامین C مشکلاتی نظیر خونریزی لثه، اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می‌آورد. پوست لیمو سرشار از اسیدسیتریک می‌باشد که می‌تواند کمبود ویتامین C موجود را تامین کند و علاوه بر آن با مشکلات شناخته ‌شده دهان و لثه به مبارزه بپردازد.

فواید پوست لیمو در کاهش وزن
پوست لیمو در کاهش وزن نیز موثر است. پوست لیمو دارای اجزاء ترکیب‌کننده‌ای هست که به عنوان پکتین شناخته شده است و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد.

فواید پوست لیمو در سلامت استخوان و مفاصل
پوست لیمو به بهبودی سلامت استخوان کمک می‌کند، زیرا سرشار از کلسیم و ویتامین C است که در حفظ و بهبود سلامت استخوان نقش دارند. پوست لیمو همچنین از ابتلا به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید و رماتیسم التهابی جلوگیری می‌کند و در کاهش استرس اکسیداتیو نقش دارد.


فواید بی نظیر پوست لیمو بر سلامت پوست
پوست لیمو در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌های تیره نقش دارد؛ چرا که رادیکال‌های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی می‌کنند و پوست لیمو سرشار از آنتی‌اکسیدان است و تا حد زیادی در سم‌زدایی پوست نقش دارد.

پیشگیری و درمان سرطان با پوست لیمو
پوست لیمو حاوی مقدار زیادی بیوفلاونوییدهای مرکبات است که منبع بسیار قوی برای مبارزه با استرس اکسیداتیو در بدن می‌باشد. مردم به ندرت آگاهی دارند که از پوست لیمو در جلوگیری و درمان سرطان استفاده می‌شود. پوست لیمو حاوی سالوسترول Q 40 و لیمونن می‌باشد که با سلول‌های سرطانی موجود در بدن مبارزه می‌کند.
مهمتر از همه تاثیر آن روی کیست ها و تومور هاست. این میوه علاج اثبات شده انواع سرطان ها بحساب می آید.
این مطلب از طرف یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد داروئی عنوان شده میگوید پس از بیست آزمایش از سال ١٩٧٠ این محصول ١٢ نوع سرطان را از جمله: سرطان روده بزرگ، سینه، پروستات ریه و لوزلمعده التیام می بخشد.
ترکیبات این محصول ده هزار برابر بیشتر از آدریا م یا داروی شیمی درمانی بوده!

مژه هایی پرپشت با پوست لیمو ترش
شما می توانید با به کار بردن پوست لیمو ترش نیز به مژه هایتان حجم دهید. پوست لیمو ترش غنی از ویتامین C ، B ، فولیک اسید و دیگر مواد مغذی می باشد که رشد مژه ها را تسریع می کنند. همچنین وقتی در روغن زیتون یا روغن کرچک ریخته می شود، می تواند به تقویت خواص پاک کنندگی و تقویتی این روغنها کمک کند.
۱ قاشق غذاخوری پوست لیمو ترش تقریبا خشک را درون یک ظرف دربسته بریزید.
مقدار کافی روغن زیتون و روغن کرچک را درون این ظرف بریزید، طوری که پوست لیمو درون این روغنها شناور گردد.
اجازه دهید این مواد به مدت ۲ تا ۳ هفته باقی بمانند.
با استفاده از یک برس ریمل قدیمی و تمیز، این روغن را قبل از خواب به مژه هایتان بمالید.
بگذارید این روغن تا صبح روی مژه هایتان باقی مانده و در هنگام صبح با آب گرم شستشو دهید.
این درمان را هرشب و به مدت چند ماه ادامه دهید تا نتیجه دلخواه به دست آید.

فواید عصاره‌ روغنی پوست لیموترش
پژوهشگران می‌گویند: مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش چربی‌های مضر خون را کاهش می‌دهد و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
گروهی از پژوهشگران دانشگاه‌های آزاد اسلامی تهران، علوم پزشکی بقیه الله و کردستان، تأثیر مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش را بر میزان چربی‌های خون و گویچه‌های سفید خون شماری از موش‌های آزمایشگاهی بررسی کردند.
بر اساس این بررسی که مشروح آن در شماره جدید مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان منتشر شد، مصرف عصاره روغنی پوست لیموترش، میزان چربی زیانبار خون یا در اصطلاح کلسترول ال دی ال و تری گلیسیرید خون را کاهش و تعداد گویچه‌های سفید خون را افزایش می‌دهد.

همچنین به گفته آنان مصرف این عصاره، با افزایش گویچه‌های سفید به ویژه لنفوسیت‌ها، دستگاه ایمنی بدن را تقویت و از بروز بیماری‌های عفونی و سرطان جلوگیری می‌کند.

سایر فواید پوست لیمو ترش
از دیگر مزایای مفید پوست لیمو می‌توان به پاک‌سازی کبد، تقویت مویرگ‌ها، درمان عفونت گوش، گردش خون منظم، کاهش انقباضات ماهیچه‌ای، جلوگیری از سکته و … اشاره کرد.
هم چنین پوست لیمو با از بین بردن عوامل مسموم کننده در بدن زندگی تازه ایجاد می کند.
براى اینکه بید را دفع کنید باید کیسه هایى را در قفسه هاى لباس خود آویزان کنید که محتوى پوست خشک لیمو باشد.
علاوه بر آن ضد عفونت میکروبی و قارچی، موثر در مقابل انگل ها و کرم ها بوده فشار خون را تنظیم نموده ضد افسردگی و ضد استرس و اختلالات عصبی می باشد.

بهترین روش مصرف
لیمو ترش را پس از شستن در فریزر قرار دهید، پس از یخ زدن تمام آنرا با رنده ریز رنده کنید.
حال می‌توانید آنرا روی هر ماده غذائی که مایلید بپاشید و یا از تکه‌های آن در سالاد استفاده کنید و یا مستقیماً با مقداری شکر مخلوط کرده و میل بفرمایید.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
چهارشنبه 11 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

درنتیجهٔ اثر سوزانندهٔ شیرهٔ اسیدى معده بر روى یک اپى‌تلیوم حساس یا همان لایه پوشاننده سطوح خارجی و داخلی بدن اولسر پپتیک ایجاد مى‌شود.

روش طب قرآنی

- هر لقمه غذا را دو برابر دندان ها بجوید ودر ذهن خودبشمارید؛

- دو لقمه قبل از سیر شدن، دست از غذا بردارید و به غذا ناخنک نزنید؛

- روزانه حداقل شش لیوان آب خنک میل کنید (نیم ساعت قبل و دو نیم ساعت بعد از غذا)؛

- از میل کردن چند نوع غذا در یک وعده خودداری کنید.

- همراه غذایی که میل می کنید از سبزی نعناع، یا بلافاصله بعداز غذا نصف استکان عرق نعناع میل کنید؛

- سعی کنید که از فرآورده های حیوانی کمتر استفاده کنید تا محیط معده اسیدی نشود؛

- بلافاصله بعد از اتمام غذا یک قاشق چای خوری گلپر ساییده میل کنید؛

- حفظ آرامش و عصبی نشدن و حرص نخوردن، موجب می شود که این بیماری به سرعت بهبود یابد؛

- برنامه ریزی برای زندگی و  داشتن نظم و انضباط در زندگی عامل مهمی است برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها.

توجه

 داشتن آرامش و خوب جویدن غذا، موجب می شود که موسین کافی تولید شود. اینموسین تولید شده بهترین و محکم ترین حفاظ در مقابل بیماری گاستریت و سایر بیماری های معده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 6 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

روش طب قرآنی

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که برای بهبودی این بیماری توصیه می شود، حذف همه فرآورده های حیوانی به خصوص انواع گوشت است. در این روش، معمولا از رژیم غذایی 100 در صد گیاهی استفاده می شود تا لوزالمعده استراحت کند. با این روش،  بیمار ابتدا آرامش می یابد و نگرانی خود را از دست می دهد. استفاده از غذا های کاملا گیاهی و داشتن آرامش، عوامل اصلی بهبودی این بیماری است.

- بهترین روش، استفاده از رژیم غذایی 15 روزه به مدت چند ماه (بسته به شدت و ضعف بیماری ) است؛

- روزانه 6 لیوان آب خنک میل کنید، نیم ساعت قبل و دو و نیم ساعت بعد از غذا؛

- هر لقمه غذا را دو برابر تعداد دندان های خود بجوید و دو لقمه کمتر میل کنید؛

- روزانه چند لیوان شربت عسل و لیموترش تازه و یخ میل کنید؛

- بیمار بهتر است که یبوست مزاج نداشته باشد؛

- روزانه چند لیوان نکتار سیب و سایر میوه ها را به صورت نکتار میل کنید؛

- روزانه نرمش و ورزش و فعالیت فیزیکی داشته باشید؛

- حرص نخوردن و عصبی نشدن عامل مهمی برای بهبودی این نوع بیماری است؛

- به هیچ وجه در رژیم غذایی خود ناپرهیزی نکنید تا هر چه سریع تربه نتیجه برسید؛

- برای بهبودی هر چه سریع تر، توصیه می شود ترجیحا از مواد غذایی گیاهی خام استفاده کنید؛

یبوست مزاج

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 6 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

روش طب قرآنی

طب قرآنی برای این بیماری روش های بسیار ساده و موثری دارد، از جمله:

- استفاده نکردن از غذاهای ممنوعه و تبلیغ ؛

- ننوشیدن مایعات، همراه غذا های روزانه ؛

- روزانه 2 تا 3 لیوان شربت عسل و لیموترش تازه را خنک میل کنید؛

- استفاده نکردن از ماست همراه غذاهای روزمره که عامل اصلی یبوست است؛

- خوب جویدن غذا (هر لقمه 64 بار) که موجب تولید سه عامل مهم ضد یبوست (موسین؛ لیزوزیم و آنزیم آلفا آمیلاز) می شود؛

- نوشیدن روزی شش لیوان آب خنک، نیم ساعت قبل و دو نیم ساعت بعد از غذا که روده بزرگ را تحریک می کند و اجابت مزاج می شود؛

- نرمش و ورزش مناسب درطول روز و یا پیاده روی که به تحریک روده بزرگ کمک می کند و موجب اجابت مزاج می شود؛

- داشتن نشاط و شادابی و استفاده از سالاد و سبزیجات فصل که عامل مهم پیشگیری از یبوست مزاج است؛

- استفاده از خیس شده آلو بخارا و انجیر، صبح ناشتا و شب هنگام و شب هنگام خواب؛

- استفاده از سوپ جو و یک عدد پاچه گوسفند و هویج، اسفناج و گشنیز و آلوبخارا، با لیموترش تازه و روغن زیتون فراوان؛

- استفاده از سبزیجات و میوه جات و خصوصا سالاد بالیمو ترش تازه و روغن زیتون فراوان قبل از غذا؛

- تنوع غذایی مناسب در رژیم غذایی، به خصوص استفاده از فرآورده های گیاهی.

- خوردن هفته ای دو بار سیرابی و شیردان؛

- استفاده از مرباجات خام (مخلوط عسل با میوه جات ) و جوانه گندم به جای نان (خوب جویده شود) در وعده صبحانه؛

- روزانه چند لیوان شرت عسل و خاکشیر شسته شده و جوشیده به آرامی میل شود.


منبع: کتاب عسل درمانی استاد خدادادی
نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 6 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

روش طب قرآنی

استفاده از روش های زیر موجب بهبودی سریع این حالت در بیمار می شود:

- داشتن آرامش و حفظ تعادل روحی و روانی ؛

-  خوب جویدن غذا و آرام میل کردن آن موجب سلامتی می گردد؛

- استفاده از شربت عسل و خاکشیر شسته شده همراه با یخ (روزانه پنج تاهفت لیوان)؛

- نوشیدن روزانه 2 تا 3 لیوان نکتار سیب با عسل (به آرامی نوشیده شود)؛

- نوشیدن روزانه 1تا 2 لیوان آب هویج وعسل (به آرامی نوشیده شود)؛

- چند نوع غذا را با هم نخوردن و استفاده نکردن از مایعات، همراه غذا.

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 6 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

کولیت اولسراتیو یا کولیت زخمی یکی از انواع بیماری های التهابی روده می باشد که به علت التهاب مزمن سلول های لایه مقعد و روده بزرگ رخ می دهد. این التهاب باعث زخمی شدن روده می شود که به نام اولسر (زخم) خوانده می شود. این زخم باعث خونریزی روده می گردد و با هضم غذا تداخل دارد.

روش طب قرآنی

روشی راکه طب قرآنی برای بهبودی این بیماری پیشنهاد می کند، کاملا ساده، عملی  و منطقی است:

- از حرص خوردن و عصبی شدن و خود خوری بپرهیزید؛

- هر لقمه غذا را دو برابر دندان هایتان (64 بار) به خوبی بجوید وآن را بشمارید؛

- از مصرف غذا های ممنوع، جدا خودداری کنید؛

-  در صورت داشتن اسهال های مداوم، شربت عسل و خاکشیر شسته شده رابا یخ بنوشید (روزانه 8 تا 10 لیوان) .این کار را به مدت 24 تا 48 ساعت و در صورت شدید بودن اسهال تا 72 ساعت ادامه دهید.

- نرمش و ورزش روزانه و فعالیت های فیزیکی را جدی بگیرید؛

- روزانه همراه غذا مقداری نعناع تازه را خوب بجوید و میل کنید؛

- بعد از هر وعده غذا حدود نصف استکان عرق نعنا را بلافاصله بعد از غذا میل کنید؛

- هنگام غذا خوردن، 2 لقمه قبل از سیر شدن دست از غذا بکشید؛

- سعی کنید برنامه منظم و مدونی را برای خواب و خوراک و استراحت داشته باشید تا همیشه سالم وبا نشاط بمانید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
جمعه 6 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا

در بدن ما، املاح و مواد مغذی زیادی وجود دارند. بسیاری از این املاح در آب دریاها و اقیانوس ها هم وجود دارند. به همین دلیل است که نمک دریایی می تواند در ایجاد تعادل زیبایی و بازسازی بدن و پوست آن تاثیر زیادی داشته باشد. یکی از تفاوت های اصلی میان نمک دریا و نمک عادی، وجود املاح بیشتر است.

در نمک دریا، املاحی نظیر منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم وجود دارد. همه این املاح نقش عمده ای در سلامت و کارکرد پوست بازی می کنند. هرگاه تعادل میزان املاح پوست شما بر هم خورد، علائمی نظیر خشکی، قرمز شدن و خارش پدیدار می شود. این اختلالات با سرد شدن هوا تشدید می شوند. استفاده از نمک دریایی به عنوان یک محصول زیبایی علاوه بر اینکه مقاومت پوست شما را افزایش می دهد، بلکه از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند و آب رسانی به پوست را تسهیل می کند.
 
ماسک متعادل کننده

عسل و نمک هردو دارای ویژگی ضدالتهاب هستند. همین خاصیت، قرمزی و جوش های پوست را التیام می بخشد. آنها همچنین موجب ایجاد تعادل در تولید چربی پوست می شوند و به لایه هایی از پوست که به آب بیشتری نیاز دارند، رطوبت می رساند.

دستور تهیه ماسک

برای تهیه این ماسک، کافیست دو قاشق چایخوری نمک دریایی (ترجیحا آسیاب شده باشد) با چهار قاشق چایخوری عسل خام مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. این خمیر را بر همه قسمتهای تمیز و خشک پوست صورت بمالید. اجازه دهید ماسک به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی پوست بماند.

پیش از شستن، یک پارچه را در آب خیلی گرم خیس کرده و سپس آب آن را بگیرید. پارچه گرم را به مدت 30 ثانیه بر روی پوست تان قرار دهید. سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید. هنگام شستن، به آرامی پوستتان را مالش دهید تا آلودگی ها و پوست های مرده کاملا جدا شوند.

 

تونر تنظیم کننده چربی پوست

نمک دریا به تمیز شدن عمیق منافذ پوست کمک می کند و علاوه بر آن، میزان چربی که پوست تولید می کند را نیز کنترل می کند. در نتیجه، نمک در کنترل چربی و آکنه پوست موثر است.

می توانید برای مشاهده آثار نمک بر پوست تان 120 میلی لیتر آب را با یک قاشق چایخوری نمک دریا مخلوط کنید و ترکیب را در یک طرف صورت بریزید. این محلول را روزی یک الی دو بار بر پوست تمیز و خشک صورت تان (به غیر از چشم ها) بپاشید.

اسکراب نرم کننده پوست بدن

نمک یک لایه بردار طبیعی و ملایم است که پوست های مرده را از بین می برد. همچنین نمک دارای املاحی است که به نرم شدن پوست و بازگشتن رطوبتش کمک می کند. یک چهارم پیمانه نمک دریا را با نصف پیمانه روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کرده تا یک خمیر حاصل شود. اگر دوست دارید، می توانید چند قطره از یک روغن گیاهی مورد علاقه خود را نیز به ترکیب اضافه کنید. این خمیر را در حمام با استفاده از یک لیف یا پارچه با حالتی چرخشی بر پوست بدنتان بمالید.

 

درمان شوره های سر

نمک دریایی علاوه بر اینکه به از بین رفتن شوره های موجود در سر کمک می کند، باعث افزایش گردش خون در رگ های پوست سر شده و به افزایش سلامت آن کمک می کند. نمک همچنین چربی ها و رطوبت اضافی سر را جذب می کند و مانع از رشد باکتری ها و قارچ ها در سر می شود.

موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و مقداری نمک بر هر قسمت بپاشید. با استفاده از انگشت های خیس، پوست سرتان را به مدت 10 الی 15 دقیقه ماساژ دهید. همچنین می توانید از شخص دیگری برای این کار کمک بگیرید. سپس موهایتان را بشویید و از نرم کننده مورد علاقه خود استفاده کنید. نتایج را بلافاصله مشاهده خواهید کرد!


سفیدکننده دندان ها

نمک و جوش شیرین هر دو به از بین رفتن جرم های دندان و در نتیجه سفیدشدن آنها کمک می کنند. نمک همچنین یک فلوراید طبیعی است که برای دندان ها و لثه های شما بسیار سودمند است. یک قاشق چایخوری نمک و دو قاشق چایخوری جوش شیرین را با یکدیگر مخلوط کنید. مسواک خیس خود را در این ترکیب فرو برید و مانند همیشه دندان هایتان را مسواک بزنید. اگر طعم ترکیب خوب نیست، می توانید کمی خمیر دندان نیز بر مسواکتان بزنید.

 

دهان شویه طبیعی

نمک یک ضدعفونی کننده طبیعی است که باکتری های دهان را از بین می برد و از ایجاد بوی بد دهان و خراب شدن دندان ها جلوگیری می کند. نصف قاشق چایخوری نمک، نصف قاشق چایخوری جوش شیرین، نصف قاشق چای خوری پودر پوست تخم مرغ محلی و یک چهارم پیمانه آب را با یکدیگر مخلوط کنید تا زمانیکه نمک در آب کاملا حل شود. سپس مقداری از محلول را در دهان خود ریخته و آن را کاملا بین دندان هایتان بچرخانید. سپس محلول را از دهانتان خارج کرده و با آب دندان هایتان را بشویید.

 

روشن کننده ناخن ها

نمک پوست های سخت اطراف ناخن را نرم کرده و در عین حال خود ناخن ها را مقاوم می کند. جوش شیرین و آب لیمو نیز از زردی ناخن ها می کاهند و ظاهری سالم و روشن به ناخن ها می بخشند.

یک قاشق چایخوری نمک، یک قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق چایخوری آب لیمو را در نصف پیمانه آب گرم بریزید و ناخن ها را به مدت 10 دقیقه در این ترکیب قرار دهید. سپس با یک برس نرم بر روی آنها بکشید. دست هایتان را بشویید و از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها : نمک،
سه شنبه 3 شهریور 1394 :: نویسنده : سحر سینا


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سحر سینا
نویسندگان
نظرسنجی
از کدام مطلب این سایت بیشتر استفاده کرده اید؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic