طب سحر سینا

یک نکته از یه دکتر میکروبیولوژی میخوام بگم شاید نشنیده باشین.
یه روز ازم پرسید تو میدونی چرا باید حبوبات وغلات را حداقل 12 ساعت خیس شوند و چند مرتبه آبش را عوض کرد؟
گفتم برای نفخش.
گفت این یه دلیلشه.اما دلیل دیگش اینه که با این کار اولا سمی که داره خارج میشه و
با خیساندن میزان هورمون رشد را در اونها به ماکزیموم میرسونی وارد بدن که شد مثل سلولهای بنیادی عمل میکنه.

نوع مطلب :
برچسب ها : خیسانددن حبوبات،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

این مطلب را از کسی که مر غداری دارد عنوان می کنم:

مرغ را در قابلمه که گذاشتید مقداری آب سرد و ابلیمو روی آن بریزد بعداز 5 دقیقه از روی گاز بردارید آب کدر رنگی همراه با لردی روی قابلمه را می گیرد آن آب کدر و لرد همان آمپول های هورمونی هستند که به مرغ می زنند
مرغ را در بیاورید از قابلمه زیر شیر آب بگیرید تا آن لرد ها پاک شود
و قابلمه را مجددا بشورید و مرغ را با پیاز و هویج و برگ بو و ادویه بپزید
طبق معمول مرغ شما خوشمزه تر و بدونه هورمون می باشد
امتحان کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

در روایتی از رسول اکرم درخت خرما را به "کریمه" یاد کرده است که به معنای پر برکت بودن آن است چرا که تمام قسمت های آن مورد استفاده قرار میگیرد و چیزی دور ریخته نمیشود ابتدا رطب و بعد از آن خرما و شیره آن و به این مقدار هم بسنده نمیشود کشاورزان از تمام اجزاء آن استفاده میکنند، از برگها و تنه و ریشه و......و هسته آن قسمتی بود که هنگام خوردن باقی میماند سالیان طولانی این قسمت از این میوه بهشتی را دور می انداختیم چرا که فکر میکردیم فایده ای ندارد ولی زمان اثبات کرد که هسته آن نیز فوائد بی شماری دارد .اهل حساء عربستان از هسته آن استفاده کرده و آن را به قهوه تبدیل کردند که طعم آن با قهوه عادی هیچ فرقی ندارد اضافه بر آنکه فوائد علاجی فراوانی را در پی دارد .

.
.
.
.............................................
روش تهیه قهوه هسته خرما

ابتدا هسته را چند بار با آب گرم میشویم و آن را خوب بین انگشتان میمالیم تا زواید آن پاک شود و چندین بار در آب آن را خیس میکنیم سپس به مدت 7-10 روز در افتاب قرار داده تا خوب خشک شود سپس آن را درون فر قرار داده و كمى میسوزانیم تا به رنگ قهوه ای به رنگ قهوه عادی در آید و اجازه میدهیم تا سرد شود سپس آن را در هاون یا مخلوط کن آرد کرده و از آن استفاده میکنیم .

یکی از بیماران قندی که قرار بود یکی از انگشتانش بر اثر این بیماری قطع شود فقط به مدت  4روز از این قهوه استفاده کرد و به ما خبر داد که چگونه دکترش از نتایج غیر قابل باور آن متعجب شده بود و از قطع انگشت او منصرف شد چرا که مقدار قند او به وضعیت طبیعی باز گشته بود.

نوع مطلب :
برچسب ها : هسته خرما،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

اگر هسته خرما را بسوزانید و آنرا اسیاب کنید، مژه های چشم را میرویاند و نور چشم را افزایش میدهد و سیاهی دلربایی به آن میبخشد. یکی از قویترین و مهم ترین تقویت کننده هاست و مقدار شیر را در زنان شیرده بسیار بالا میبرد.اگر از هسته خرما بعد از زایمان بعنوان بخور استفاده شود به بر گشت سریع رحم به جایگاه اولیه اش کمک میکند و در کم کردن درد مفاصل و استخوان مؤثر است .هسته خرما در تسکین درد دندان نیز مفید است. بدین صورت که مقداری از آن را بر روی دندان قرار داده و بخاطر طعم تلخ و خاصیت انقباضی ان درد تسکین می یابد .ازمایش های فراوانی تاثیر هسته خرما را بر بیماری قند و جلوگیری آن از از بیماری سرطان را اثبات نموده است .

دکتر (عدنان الوایل ) متخصص گیاهان دارویی می افزاید: هسته خرما اعصاب را تقویت کرده و درمعالجه بیماری های آسم و چشم مؤثربوده تب بر نیز میباشد و موارد بیشمار دیگر.......

دست آخر اینکه از بین برده تورم پلک های چشم است . برای این منظور پمادی از پودر هسته خرما درست کرده و آنرا روی چشم می گذارند این پماد برای رشد مژه های چشم نیز بهترین دارو است .

نوع مطلب :
برچسب ها : هسته خرما، تقویت موژه،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

- ﺩﻭ ﻗﺎﺷﻖ ﺧﺎﮐﺸﯿﺮ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﺗﻮ ﯾﻪ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﺁﺑﺠﻮﺵ ﻭﻗﺘﯽ ﻭﻟﺮﻡ ﺷﺪ ﺻﺒﺢ ﻧﺎﺷﺘﺎ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﻫﻢ ﮐﺒﺪ ﺭﻭ ﭘﺎﮐﺴﺎﺯﯼ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻫﻢ ﺭﻭﺩﻩ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﯾﺒﻮﺳﺖ ﺭﻭ ﺭﯾﺸﻪ ﮐﻦ ﻣﯿﮑﻨﻪ

- ﺩﻭ ﻗﺎﺷﻖ ﺗﺨﻢ ﺷﺮﺑﺘﯽ ﺭﻭ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﺗﻮﯼ ﯾﻪ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﺁﺏ ﺟﻮﺵ ﻭﻗﺘﯽ ﻟﻌﺎﺏ ﺩﺍﺩ ﺑﺎ ﯾﻪ ﻗﺎﺷﻖ ﻣﺮﺑﺎﺧﻮﺭﯼ ﻣﺮﺑﺎﯼ ﮔﻞ ﺳﺮﺥ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﻫﻢ ﮐﻠﺴﯿﻢ ﻭ ﺍﻣﮕﺎ ﺳﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﻫﻢ ﺳﯿﺮ ﻧﮕﻬﺘﻮﻥ ﻣﯿﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻧﻤﯿﺸﯿﺪ

- ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍهید ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﺣﺘﻤﺎ ﺁﺏ ﺟﻮﺷﯿﺪﻩ ﻭﻟﺮﻡ ﮐﻪ ﺗﻮﺵ ﺩﻭ ﻗﺎﺷﻖ ﺁﺑﻠﯿﻤﻮﯼ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﯾﺎ ﻟﯿﻤﻮ ﺭﯾﺨﺘﯿﺪ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﻫﻢ ﻭﺭﻡ ﺑﺪﻥ ﺭﻭ ﻣﯿﺨﻮﺍﺑﻮﻧﻪ ﻫﻢ ﻻﻏﺮ ﮐﻨﻨﺪﻩ هستش

- ﺳﺮﮐﻪ ﺳﯿﺐ ﺧﺎﻧﮕﯽ ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﮐﻠﺴﯿﻢ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﻻﻏﺮ ﮐﻨﻨﺪﻩ هست ﺗﻮﯼ ﺳﺎﻻﺩ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﯾﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﯾﺪ ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﺗﻮﯼ ﺁﺏ ﺟﻮﺵ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ، ﻭﻟﺮﻡ ﺷﺪ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ

- ﺭﻭﻏﻦ ﺯﯾﺘﻮﻥ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﯿﺪ ﺍﮔﻪ ﺧﺎﻟﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ ﺑﺎ ﺁﺑﻠﯿﻤﻮ ﯾﺎ ﺳﺮﮐﻪ ﺳﯿﺐ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﮐﻨﯿﺪ و ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺳﺲ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﯿﺪ

- ﺣﺘﻤﺎ ﺭﻭﺯﺍﻧﻪ ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﺳﯿﺐ ﮐﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﺷﺴﺘﻪ ﺷﺪﻩ (ﺿﺪﻋﻔﻮﻧﯽ ﺑﺸﻪ) ﺑﺎ ﭘﻮﺳﺖ ﻣﯿﻞ ﮐﻨﯿﺪ

نوع مطلب :
برچسب ها : لاغری،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

اگر طرفدار موهای صاف هستید و از موهای فر خسته شده اید باید بگویم که صاف کردن موهای فر کار آسانی نیست هم زحمت زیادی دارد هم وقت و هم هزینه می خواهد. گذشته از آن صاف کردن مو در آرایشگاه هم زیان دارد و زود به مو آسیب می رساند. در این بخش برایتان یک روش ساده آموزش میدهم که با استفاده از شیر نارگیل موهایتان را صاف کنید.

ترکیب شیر نارگیل و لیمو روشی طبیعی برای صاف کردن موها به شمار می رود. شیرنارگیل یک ماده فوق العاده عالی برای از بین بردن موج های مو یا وز شدگی مو می باشد و موها را صاف می کند. شیر موجود در نارگیل را در یک لیوان بریزید و مقدار کمی آبلیمو به آن اضافه کنید. برای موتی این ترکیب را در یخچال بگذارید تا یک لایه کرم مانند روی آن تشکیل شود این کرم را مستقیما روی پوست سر بزنید و با یک حوله گرم همه موها را بپوشانید. بعد از گذشت مدت زمانی سرتان را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. وقتی که موهایتان هنوز نم دار است آنها را شانه بزنید.

این کار را به مدت 15 تا 20 روز به طور مداوم انجام دهید. بعد از این مدت خواهید دید که موهایتان بطور طبیعی صاف و لخت شده اند.

نوع مطلب :
برچسب ها : مو فر،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

باورتان می‌شود که دارچین حاوی کلسیم است؟

البته خواص آن به همین جا ختم نمی‌شود. این ادویه‌ خوش عطر حاوی منگنز، منیزیم، پتاسیم، آهن، فسفر، سدیم، سلنیوم و زینک(روی) نیز می‌باشد. البته دارچین از ویتامین‌ها نیز بی‌ بهره نیست. ویتامین A،B1 ،B2 ، B3،B5  و B6 و همچنین اسید اسکوربیک و ویتامین‌های E و K نیز جزو ویتامین‌های این ادویه‌ خوش عطر می‌باشند.

این ادویه‌ به ظاهر ساده میزان قابل‌ توجهی اسیدهای آمینه مانند «والین»، «ترئونین»، «تریپتوفان»، «آرژنین» و «آلانین» دارد. دارچین یک ضدعفونی ‌کننده‌ طبیعی است که می‌تواند با ویروس‌ها و باکتری‌ها مقابله کند برای همین هم در ترکیب خمیردندان‌ها و دهان‌ شویه‌ها استفاده می‌شود.

 

می‌رسیم به خواص معجزه ‌آسای ترکیب این دو ماده‌ پرخاصیت

خداحافظ سرماخوردگی، سرفه و سینوزیت
ترکیب عسل و دارچین برای درمان سرماخوردگی و تسکین سرفه و سینوزیت بسیار مفید است. برای این کار یک قاشق غذاخوری عسل را با یک چهارم قاشق غذاخوری دارچین و اگر لازم بود کمی آب جوش مخلوط کرده و میل کنید. این کار را به مدت سه روز انجام دهید تا حالتان خوب شود.

 

نباید یه مو از سرتون کم بشه
ترکیب عسل و دارچین به اضافه‌ روغن نارگیل می‌تواند مشکل ریزش مو را تا حدی کاهش دهد. برای این کار یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید. این ترکیب را به موهایتان بزنید و 15 دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را بشویید.

 

کلیه‌ها و مثانه جای عفونت نیست
مادربزرگ‌ها همیشه از این ترکیب برای درمان عفونت مثانه استفاده می‌کردند. به خاطر اینکه ترکیب این دو ماده‌ ضدعفونی ‌کننده باعث از بین بردن باکتری‌ها شده و میکروب‌های عفونت‌ زا را از بین می‌برد. برای این کار دو قاشق غذاخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل و آب ولرم ترکیب کرده و میل کنید.

 

معجزه‌ عسل و دارچین برای خوش‌ اندامی
لاغری و تناسب اندام شما را به مراتب جوان‌ تر و زیباتر نشان می‌دهد. خوشبختانه ترکیب این دو ماده‌ غذایی پرخاصیت باعث تنظیم متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن می‌شود که به تناسب اندام کمک زیادی می‌کند. توصیه می‌کنیم یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کرده و روزانه دو مرتبه میل کنید یعنی نیم ساعت قبل از صبحانه و نیم ساعت قبل از خواب.

 

عسل و دارچین دوست معده
اگر از مشکلات گوارشی رنج می‌برید دارچین و عسل را دریابید. یک چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین را با دو قاشق غذاخوری عسل و کمی آب ولرم مخلوط کرده و میل کنید. در این صورت میزان اسید معده کنترل شده و مشکلات گوارشی‌تان کمتر می‌شود.

 

سیستم ایمنی ‌تان به سلامت
تمام بیماری‌ها و مشکلات زمانی حاصل می‌شوند که سربازهای بدن ما به درستی از پس باکتری‌ها و ویروس‌ها برنیایند. اگر سیستم ایمنی بدن قوی باشد به این راحتی‌ها پای بیماری به بدن ما باز نمی‌شود. می‌توانید با مصرف ترکیب عسل و دارچین کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدنتان بکنید. باید بدانید که عسل قدرت دفاعی گلبول‌های سفید را بالا می‌برد. برای همین بدن بهتر با باکتری‌ها و بیماری‌های عفونی مقابله می‌کند. مصرف این ترکیب همچنین خستگی و بی‌حالی را از شما دور می‌کند.

 

ماسک عسل و دارچین برای مقابله با آکنه و بستن منافذ پوست
عسل آنتی‌بیوتیک و ضدعفونی‌کننده است برای همین می‌تواند باکتری‌های مسئول بروز جوش‌ها را ناکار کند. استفاده از عسل به عنوان ماسک مانع از تکثیر باکتری‌ها در سطح پوست می‌شود. این ماده‌ی غذایی ترشح سبوم را کنترل می‌کند برای همین هم منافذ پوست را تمیز کرده و می‌بندد.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در عسل پوست را مرطوب و از بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند. دارچین نیز خاصیت ضد باکتریایی دارد و ترکیب آن با عسل برای رفع جوش‌ها و تنگ کردن منافذ پوستی فوق‌العاده بوده و برای همه‌ی انواع پوست‌هایی که جوش می‌زند مناسب است.
اگر پوست نازکی دارید به طوری که مویرگ‌هایتان پیداست (همان کوپروزها یا رگه‌های زیر پوست) نیز می‌توانید به ترکیب عسل و دارچین اعتماد کنید. برای اینکار 3 قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری پودر دارچین ترکیب کنید هم بزنید تا یکدست شود. ماسک را روی پوست صورتتان بزنید و بیست دقیقه صبر کنید و سپس صورتتان را بشویید. اگر جوش‌های صورتتان خیلی زیاد است می‌توانید این ماسک را قبل از خواب بزنید و بگذارید تا صبح ماسک روی صورتتان بماند. البته حواستان باشد این ماسک باعث کثیف کاری ملافه‌تان خواهد شد. توصیه می‌کنیم ماسک را به دور چشم‌ها نمالید.

نوع مطلب :
برچسب ها : سرماخوردگی، ریزش مو، عف.نت مثانه، بستن منافذ پوست،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

این معجون می‌تواند تمام مشکلات باکتریایی و ویروسی را برطرف کند و برای تقویت تیم ایمنی بدن و جلوگیری از بیماری‌های سرطانی بسیار مفید می‌باشد.

مواد اصلی تشکیل دهنده این عصاره عسل و زرد چوبه میباشد که به عنوان یکی از موثرترین داروهای طبیعی شناخته شده است.

 

مواد لازم
یک قاشق غذا خوری زرد چوبه
100
 گرم عسل ارگانیک
دو قاشق غذا خوری سرکه سیب
یک قاشق چای خوری پوست لیمو ریز شده
یک قاشق چای خوری فلفل سیاه

 

روش آماده سازی
زرد چوبه، فلفل سیاه و سرکه سیب را در یک کاسه خوب مخلوط کنید و پس از آن پوست لیمو را به مخلوط اضافه کنید و در نهایت عسل را اضافه کنید تا یک مخلوط همگن بدست آید و این مخلوط را در یک کاسه شیشه‌ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید. تا دو هفته یک قاشق غذاخوری قبل از ناشتا و نیم ساعت قبل از خواب میل کنید.
نوع مطلب :
برچسب ها : ضد سرطان،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

مخلوط شیره انگور، شیره خرما و شیره توت به اندازه هم دریک شیشه مخلوط کنید. سرش که بسته باشه وداخل یخچال نگه داری کنید، این معجون تا دوهفته ماندگاری دارد. این معجون مقوی رو هر 8 ساعت برای بچه ها یک قاشق مرباخوری و برای بزرگترها یک قاشق غذاخوری تا دو هفته میل کنید تا معجزه آن را در درمان کم خونی بی حالی، بی حسی بدن و حال خواب آلودگی دایم ببینید.

حتی برای چاقهاهم خوب است چون چاق کننده نیست. حتما درست کنید و به فرزندانتان هم بدهید. با این غذاهایی که میخوریم ، بدنمون حتما به خوردنیهای مقوی نیاز داره. سه شیره قویتر از قرص آهن میمونه و فوری جذب بدن میشه ولی قرص آهن بدون عوارض نیست و ظرف 24 ساعت از بدن دفع میشه.

نوع مطلب :
برچسب ها :
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

ترکیب این سه گیاه، معجونی فوق العاده مقوی در حد معجزه برای تقویت حافظه و تقویت قلب میباشد.
درست کردن این معجون بسیار ساده است .


مواد لازم 

عسل + کنجد سفید + زعفرون دم کرده


طرز تهیه

زعفران دم کرده را به دو قاشق عسل و یک قاشق غذاخوری کنجد اضافه کرده خوب بهم بزنید. البته مقدار زعفران نباید آنقدر زیاد باشد که عسل را شل کند. مثلا یک قاشق مرباخوری زعفران برای این مقدار کافی است. نیم ساعت که از ترکیب این مواد گذشت کنجدها روی معجون می‌آیند و فقط هنگام مصرف آن را خوب بهم بزنید و روزی یک قاشق از این معجون فوق العاده مقوی، مفید و در عین حال کم کالری را میل کنید.

مقدار خوراک طبی آن برای هر نفر معمولی ۱۵ گرم است.
لطفا درخوردن آن زیاده روی نشود زیرا کنجد دیر هضم است و افراط در خوردن باعث خارش اعضا و بوی بد دهان می شود. برای ورزشکاران تا ۵۰ گرم کنجد بعلاوه ۳ قاشق غذاخوری با ورزش بلامانع میباشد. حتما از این معجون مصرف کنید. بهتر است این معجون را قبل از ناشتا و یا قبل از خواب مصرف شود، یک قاشق غذاخوری تا یکماه میل کنید تا معجزه آن را ببینید.

نوع مطلب :
برچسب ها : تقویت حافظه، تقویت قلب،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

لیموترش به تنهایی دارای خواص معجزه Hسایی برای پوست می‌باشد آیا تا به حال شنیده اید که برای درمان طبیعی ریزش مو می‌توانید از لیمو ترش کمک بگیرید؟؟

کافی است قبل از استحمام میزان شامپوی مصرفی خود را در یک لیوان بریزید و درست معادل دوبرابر به آن آب لیمو ترش کوچک تازه اضافه کنید.سپس آن را هم زده، مخلوط کرده و به مدت ۲ ساعت در یخچال بگذراید. پس از گذشت همین زمان می‌توانید از این شامپو معطر به عطر لیمو ترش، برای شستن موهای خود استفاده کنید. بعد از یکماه استفاده از این ماسک مو دیگر ریزش مو نخواهید داشت ..امتحان کنید تا معجزه ان را ببینید.

توجه کنید اگر دستورات فوق را دقیقاً اجرا نکنید، نباید توقع داشته باشید این مخلوط مانع ریزش مو شما شود.

نوع مطلب :
برچسب ها : ریزش مو،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

یک پزشک طب سنتی گفت:

شامپو‌های صنعتی و رنگ‌های مو حاوی ۱۰ تا ۲۰ نوع ماده شیمیایی مصنوعی هستند که به بافت‌های مو آسیب وارد می‌کنند. از نظر طب سنتی، داروهای گیاهی و درمان‌های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت ریشه موها وجود دارد که بدون عارضه بوده و کمک می‌کند تا پس از مدت کوتاهی موهای شفافی داشته باشید.

دکتر نصیر دهقان افزود:

یکی از این درمان‌ها استفاده از تخم شنبلیله است، به این صورت که مقداری از آن را در آب بریزید و بگذارید خیس بخورد، سپس سرتان را با آن ماساژ دهید و به مدت ۳ ساعت روی سرتان حوله قرار دهید و بعد بشویید. این درمان را تا یک ماه ادامه دهید.

دهقان تصریح کرد:

ریشه موهایتان را با روغن کرچک ماساژ دهید و با گذاشتن یک کلاه نایلونی تا صبح صبر کنید، هفته‌ای یکبار نیز آبلیموی تازه را به ریشه موهایتان بزنید.

این پزشک طب سنتی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهید موهای شفاف داشته باشید، گفت:

برای این کار هفته‌ای ۲ بار حمام کنید و از روغن بادام تلخ و روغن زیتون استفاده کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها : تقویت مو، ریزش مو،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

پیاز خاصیت درمانی دارد که با ریزش مو مقابله می کند و به طور موثری باعث رشد مو می شود. پیاز سرشار از سولفور است که باعث افزایش گردش خون می شود. خواص ضد باکتریایی آن، التهاب پوست را از بین می برد. آب پیاز، مو را قوی می کند، منافذ مسدود شده پیاز مو را باز می کند و مانع از عفونت پوست سر می شود.

استفاده از آب پیاز خام بهترین راه برای به دست آوردن سولفور موجود در پیاز، استفاده از آب پیاز خام است. آب پیاز را به مدت نیم ساعت روی پوست سر بمالید و سپس موها را با شامپوی ملایم بشویید. در صورت تکرار این کار، ۳ بار در هفته، در عرض یک یا ۲ ماه نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد.

 

مخلوط پیاز و عسل 

یک چهارم آب پیاز را با کمی عسل مخلوط کنید و روزانه به سر بمالید و پس از نیم ساعت، موها را با شامپو بشویید.

نوع مطلب :
برچسب ها : ریزش مو،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

روغن زیتون

استفاده از روغن زیتون برای مو علاوه بر شفاف کردن موها، به رشد موهای جدید هم کمک بسیار زیادی می کند.

سعی کنید قبل از خواب مقداری روغن زیتون به موهای خود بمالید و آن را با پارچه ای (مثل روسری) بپوشانید و بخوابید. فردا صبح موهای خود را بشویید .
اگر چند بار این کار را تکرار کنید، رشد موهای جدید را در سرتان احساس می کنید .
یونانیان قدیم از این روش به عنوان درمان طبیعی ریزش موهای خود استفاده می کردند . این کار سبب حذف باکتری ها از فولیکول های مو می شود که در نهایت منجر به رشد موهای فرد می شود .

 

روغن بذر کتان

این روغن را برای مدت 5 دقیقه بر روی سر خود به صورت حرکات دایره ای شکل بمالید. بعد از مالیدن اجازه دهید تا روغن برای مدت 30 دقیقه بر روی موهایتان بماند.
روغن بذر کتان سبب تحریک فولیکول های مو می شود و با افزایش گردش خون در پوست سر، شرایط را برای رشد موها فراهم می کند. روغن این گیاه سرشار از ویتامین است که به ترمیم پوست سر هم کمک می کند.

 

تخم مرغ

زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا کنید و آن را بر روی پوست سر خود بمالید. اجازه دهید زرده تخم مرغ برای مدت 20 دقیقه روی سرتان بماند. سپس سر خود را با آب سرد شستشو دهید. هرگز از آب داغ برای شستن تخم مرغ از روی سر خود استفاده نکنید، زیرا در این صورت زرده تخم مرغ بلافاصله سفت می شود.
استفاده از تخم مرغ برای مو، درمانی عالی برای موهای نازک است، زیرا این مواد مغذی سریعا جذب فولیکول های مو می شود و سبب رشد موها می شود و از ریزش موها جلوگیری می کند .

 

سرکه سیب

نصف فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه سیب ترکیب کنید و با آن موهای خود را شستشو دهید.
سعی کنید پس از شامپو زدن موهای خود را با سرکه شستشو دهید. همچنین می توانید هنگام آب کشی موهای خود، از سرکه استفاده کنید.
سرکه موجب بازگرداندن سلامتی موها می شود و از شکنندگی موها جلوگیری می کند. همچنین با افزایش گردش خون در مویرگ ها، به رشد موها کمک می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها : ریزش مو،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا

ترشحات واژن بیشتر ترشحاتی هستند که لزج بوده و دارای سوزش مخصوصی هستند و هم چنین این ترشحات زرد و متعفن یا قهوه ای رنگ و خون آلود میباشند.

 

درمان خوراکی

فندق، بادام، گردو، خرما، شلغم، هویج، کلم، گیلاس، سیب، گلابی، کاهو، پرتقال، لیمو

 

درمان گیاهی

 30  گرم گل خشک گزنه ی سفید را در یک لیتر آب جوش دم کنید، سپس صاف نموده و آب آن را میل نمایید.

10  تا 25 گرم آویشن را در یک لیتر آب دم نموده و میل نمایید.

نشستن در آب جوشاندهی پوست انار برای قطع ترشحات سفید، مفید است.

یک قاشق سوپ خوری علف هفت بند را در یک لیوان آب جوش دم کنید و آب آن را صاف کرده و میل نمایید.

شستشوی فرج با جوشاندهی غلیظ اسطوخودوس مفید است.

 

درمان با عرقیات

عرق آویشن، برگ گردو، گل سرخ و عرق گزنه.

 

درمان با آبمیوه جات

آب پرتقال، انار، و آب لیمو.

 

گردآوری: گروه سلامت پرداد

نوع مطلب :
برچسب ها : ترشحات واژن،
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : سحر سینا


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سحر سینا
نویسندگان
نظرسنجی
از کدام مطلب این سایت بیشتر استفاده کرده اید؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic